Filtruj według

Cena

  • 899,00 zł - 999,00 zł

Kształt

Szerokość oprawy

Okulary przeciwsłoneczne Wayfarer

Aktywne filtry

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Kiedy powstały wayfarery? 

Historia tych popularnych modeli okularów przeciwsłonecznych jest dość długa , a jej początki sięgają 1952 roku. Zaprojektował je Raymond Stegman. Co ciekawe, niemalże natychmiastowo zauważyli je filmowcy Hollywood i dzięki nim oprawki zyskały olbrzymią popularność. Od tamtego czasu wykonuje się je z silnego i niezawodnego materiału – acetatu. Okulary przeciwsłoneczne wayfarer setki osób pokochało właśnie za ich ciekawy design oraz wytrzymałość. Noszą je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. 

Dla kogo jest model okularów przeciwsłonecznych wayfrarer

Okulary przeciwsłoneczne wayfarer może nosić praktycznie każdy, bo pasują one do większości kształtów twarzy. Przy doborze oprawek okularowych powinniśmy pamiętać o jednej prostej zasadzie – wybierajmy okulary na zasadzie przeciwieństwa obrysu naszej twarzy. Jeśli zatem masz okrągłą buzię, to oprawki wayfarer pomogą Ci zaostrzyć jej rysy. Świetnie skomponują się także z owalną, albo trójkątną twarzą.  Nie polecamy ich jedynie osobom z kanciastymi (kwadratowymi) rysami twarzy. 

To najpopularniejszy model okularów przeciwsłonecznych na świecie! Nie wiedzieć czemu, w Polsce utarło się, że przypisany jest on osobom, które są nadzwyczaj inteligentne, albo są wzorowymi uczniami – tzw. kujonami. Ten model nosi m.in. David Beckham, czy popularna polska sportsmenka Anna Lewandowska. Założyli je również główni bohaterzy filmu „Blues Brothers” i po premierze tego obrazu przypadł ich szczyt popularności! 

Dodatkowe funkcjonalności okularów 

Większość modeli okularów przeciwsłonecznych wayfarer posiada wysokiej jakości filtr chroniący nasze oczy przed promieniowaniem ultrafioletowym – zarówno UVA, jak i UVB. Możesz je nosić nie tylko w miesiące wiosenno-letnie, ale przez cały rok. Dzięki temu skutecznie będziesz chronić swój wzrok! Możesz wybrać okulary z różnym odcieniem oraz stopniem przepuszczalności światła. Ponadto masz do wyboru inne funkcjonalności. Jeśli często jeździsz na nartach, albo prowadzisz samochód pomyśl o powłoce polaryzacyjnej albo lustrzanej. Wspomoże ona  Twój wzrok w walce z odbijającym się od śniegu, wody, albo maski samochodu światłem. 

Sprawdź historię Ray-Ban